Блог

Координатно-розточувальні роботи: особливості та переваги

Для отримання отвору заданого діаметра та класу точності рекомендується проводити координатно-розточувальні роботи. Які особливості та переваги має дана операція, про це ми розповімо в даній статті.

Особливості розточувальних робіт з металу

Основною особливістю, яка відрізняє координатно-розточувальні роботи від інших видів металообробних операцій, є те, що вони проводяться на невеликих швидкостях. Саме завдяки застосуванню таких режимів і досягається висока точність отворів, що обробляються.

За характером проведення, горизонтально-розточувальні роботи дуже схожі на процес фрезерування та свердління, але, на відміну від них, дозволяють:

 • здійснити високоточну обробку поверхні пазів;
 • одержати конічні отвори з різним кутом нахилу;
 • виконувати фрезерування під різними кутами.

Крім перерахованих вище операцій, координатно-розточувальне обладнання дозволяє виконувати такі види супутніх робіт:

 1. Свердління отворів.
 2. Фрезерування для створення чистової поверхні.
 3. Нанесення розмітки під майбутні отвори.
 4. Зенкерування та перевірку міжцентрових отворів.

Таким чином, координатно-розточувальні роботи по металу – це високоточні операції, які дозволяють одержувати отвори та пази з мінімальними допусками.

Координатно-розточувальні роботи по металу

Переваги проведення координатно-розточувальних робіт на спеціальному устаткуванні

Основною перевагою виконання розточувальних робіт з металу на спеціалізованому устаткуванні є наявність на ньому поворотного столу. Завдяки такій складовій конструкції верстата, можна швидко та зручно виконувати такі операції:

 • обробляти отвори з використанням полярної системи координат;
 • виконувати роботи на похилих поверхнях заготівлі чи деталі;
 • свердлити перпендикулярні отвори;
 • здійснювати проточування торцевих отворів.

Крім того, для забезпечення максимальної точності робіт, обладнання має додаткову цифрову індикацію, а показник його дискретності може становити до 0,001 міліметра.

Координатно-розточувальні роботи з металу на ТОВ «ШЛЯХ»

Фахівці ТОВ «ШЛЯХ» виконують координатно-розточувальні роботи, як за власноручно розробленою технічною документацією, так і за кресленнями та ескізами замовника. З переваг звернення до нас наголосимо на наступних моментах:

 • висока кваліфікація персоналу, що дозволяє виконувати координатно-розточувальні роботи з металу будь-якого рівня складності в рекордно короткі терміни;
 • використання сучасного обладнання від відомих виробників, що дозволяє досягти максимальної точності виконуваних робіт;
 • гарантія якості та доступні ціни.

Для замовлення послуги або отримання додаткової інформації, зв’яжіться з нашими фахівцями будь-яким зручним для вас способом. Наш менеджер відповість на всі ваші запитання та озвучить попередню вартість координатно-розточувальних робіт.