Блог

Електроерозійна обробка: особливості та переваги

При дії на метал електричного струму високої напруги він руйнується, що дозволяє «вирізати» з нього вироби різних форм і розмірів. Цей процес називається «електроерозійна обробка». Які особливості має такий метод, а також у чому його переваги – про це ми докладно розповімо в даному матеріалі.

Особливості електроерозійної обробки деталей

Електроерозійна обробка металу здійснюється так:

 1. На робочому столі обладнання розміщується заготівля, яка виконує роль одного з електродів.
 2. До заготівлі підводиться електрод верстата, яким подається електричний струм високої напруги ( дуга ) в агресивному середовищі.
 3. Завдяки різній полярності електродів, відбувається пропалювання металу та дротяного різання, який супроводжується виділенням великої кількості теплової енергії. Однак завдяки короткочасності дії заряду метал не встигає нагрітися до температури, при якій у його структурі відбуваються незворотні зміни.

Таким чином, електроерозійна обробка електродом металевої заготовки дозволяє отримати деталь необхідної конфігурації без структурних змін самого матеріалу і з мінімальною його витратою.

Електроерозійна обробка металу

Переваги електроерозійних методів обробки

До переваг електроерозійних методів обробки металевих заготовок належать:

 • висока якість різання деталей завтовшки до 150 мм. Для порівняння, аналогічний показник точності лазерного різання можливий для заготовок завтовшки не більше 20 мм;
 • можливість якісної обробки деталей з будь-яких струмопровідних металів. При цьому не потрібне використання будь-яких спеціальних інструментів, як у випадку з плазмовою або лазерною різкою;
 • високий клас чистоти обробленої металевої поверхні, що обумовлено використанням як електрод тонкого вольфрамового дроту, який не стосується деталі в процесі різання;
 • універсальність, завдяки чому метод електроерозійної обробки може використовуватися навіть для фігурного різання надтвердих і крихких металів, робота з якими зазвичай викликає певні труднощі.

Всі перераховані вище переваги роблять електроерозійну обробку металів однією з найбільш затребуваних послуг серед певного кола споживачів.

Чому обирають нас?

Електроерозійна обробка металу – це одна з численних послуг, які надають спеціалісти ТОВ «ШЛЯХ». Чому обирають нас?

 • багаторічний досвід роботи та численні позитивні відгуки з боку великих виробничих підприємств України та країн СНД;
 • високий професійний рівень спеціалістів;
 • гарантія на всі види робіт;
 • можливість виготовлення деталей будь-якої товщини та розмірів, як за типовими, так і за індивідуальними проектами;
 • доступна вартість послуг.

Електроерозійна обробка від ТОВ «ШЛЯХ» – це гарантія якості та робота на результат.